Obrazy olejne na sprzedaż.

wtorek, 25 lipca 2017

Tanie farby olejne - nie takie złe...

Ostatnio maluję duże abstrakcje i farby schodzą jak woda... Zamówiłem kilka takich, które zawsze omijałem, bo byłem przekonany, że są kiepskie... A tu niespodzianka. :) Teraz maluję głównie Van Goghami Talensa, ale Phoenixy niewiele im ustępują. Ładne, soczyste kolory. Gęste i dobrze utarte... i fajna cena. Polecam.


I kilka innych kolorków...


Len czy bawełna? Jakie płótno jest najlepsze na podobrazie?
Jak stosować olej lniany w malarstwie olejnym?
Kolor czarny w malarstwie olejnym. Używać czy nie?
Jak zrobić wysokiej jakości farbę olejną dla artystów? Szczegółowy poradnik.
Bezpieczne, nietoksyczne medium do malowania obrazów farbami olejnymi.
Jak zrobić paletę do malowania farbami olejnymi i akrylowymi?

2 komentarze:

 1. Tak patrzę na ich cenę i mam spore obawy :D Ale cóż... Mam teraz kilka kolorów do uzupełnienia więc na pewno spróbuję :) Trochę zraziłem się tanimi Renesansami, jednak po przejściu na formaty metrowe farby faktycznie idą jak woda. Trzeba próbować, bo budżet niestety ma swoje ograniczenia :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo, że cudów nie ma. :) Na pewno mają w sobie sporo wypełniacza i tańszy pigment. Ale ja byłem pozytywnie zaskoczony jakością. A mam spore porównanie.

   Miałem i te tanie Renesansy, o których mówisz, Maimeri Classico, Astry, Winsor&Newton, Talensy (Amsterdam Van Gogh, Rembrandt, Art Creation), Ferrario Oil Master, no i robiłem własne farby z pigmentów. Nie mówiąc już o farbach akrylowych, których też trochę testowałem.

   Stosunek jakości do ceny w tych Phoenixach jest świetny! Jeśli ktoś nie chce wydawać fortuny na farby - to polecam. Zaznaczam - to są farby olejne, nie akrylowe. Jeśli chodzi o malowanie dużych obrazów - całkiem niezłe są Talens Art Creation. Nie są one tak skoncentrowane, ale nikt nie będzie malował 2-metrowej abstrakcji np. Winsorami, bo szybko wyczerpałaby się zdolność kredytowa. ;]

   Usuń