Obrazy olejne na sprzedaż.

środa, 1 lutego 2017

Dla odmiany, kilka większych abstrakcyjnych obrazów...

Obrazy abstrakcyjne

Powiem szczerze, że jeśli miałbym sobie wieszać obrazy, to byłyby to abstrakcje. Są jakby... neutralne. Przeprosiłem się z akrylami i postanowiłem namalować trochę takich obrazów. Jeśli nikt nie kupi, to przynajmniej będę miał kolorowe ściany. Ale jeden już sprzedany, więc może nie będzie tak źle... 

Sebastian Talar Studio

Ten obraz jest malowany na płótnie 80x80 cm z grubymi listwami. Powszechnie nazywa się takie podobrazia "typu 3D". Boki można zamalować na czarno, co tworzy dość fajny efekt. Obraz nie wymaga oprawy, ale oczywiście prosta, wąska rama też byłaby ciekawym rozwiązaniem.

S.T. STUDIO

W abstrakcji wykorzystuję farby akrylowe, co daje komfort szybkiej pracy. Obraz jest suchy i gotowy do werniksowania właściwie od razu. Maluję przy pomocy dużych pędzli, patyczków, szczotki do zębów, papierowego ręcznika, gąbki, palców, wałka... Właściwie nie ma ograniczeń. Całość pokrywam werniksem o wysokim połysku. Dzięki temu obraz zyskuje jednolitą powierzchnię i żywe kolory. Zdjęcia nieco ciemne - kiedyś kupię jaśniejszy obiektyw... :) 

Sebastian Talar Studio
"ABSTRACTION II" 2017, acrylic on canvas, 80x80 cm
"ABSTRAKCJA II" 2017, akryl na płótnie, 80x80 cm

2 komentarze:

  1. Zdecydowanie wolę farby akrylowe od olejnych, po prostu do tego smrodu zawsze boli mnie głowa :) niektóre werniksy dają naprawdę świetny efekt połysku, postarzania itd bardzo ciekawa praca :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak dla mnie to niektóre akryle "walą" gorzej, niż jakikolwiek rozpuszczalnik do olejnych. Zależy od producenta... :> Niektórych w ogóle nie czuć.

    OdpowiedzUsuń