Obrazy olejne na sprzedaż.

czwartek, 18 sierpnia 2016

Praca w toku? WIP? Work in progress? Jak powstaje obraz?

"WIP", czyli work in progress...?

Mam w notatniku listę ok. trzydziestu tematów, o których chciałbym napisać, ale póki co... wolę malować. Także... sorry. ;)

Zamieszczam kilka zdjęć z ostatniej pracy. Normalnie, po prostu maluję obraz i odkładam go do szafy. Zapominam o nim na jakieś 3 miesiące. I to wygląda teraz tak, że mam ok. 70 obrazów, które czekają, a nie pokazuję prawie nic... Farba olejna musi wyschnąć. Trzeba nałożyć werniks. Zrobić zdjęcia... A to wszystko trwa. Mógłbym się przerzucić na akwarele, byłoby prościej. :]

Niekiedy, mam ochotę, od tak - po prostu - pokazać, co namalowałem np. wczoraj. Dlatego, kilka zdjęć, typu "work in progress". Tego mi przecież nikt nie zabroni. :)

Całkiem możliwe, że zacznę częściej robić taką serię postów. Jeszcze nie mam dobrej nazwy. Samo przyjdzie do głowy, mama taką nadzieję...

Sebastian Talar www.sebastiantalar.com

Sebastian Talar www.sebastiantalar.com

Sebastian Talar www.sebastiantalar.com

Sebastian Talar www.sebastiantalar.com

Koniec pracy!

W sumie, jestem zadowolony z tego obrazu. Trochę "podkręciłem" kolory jabłek, ale to już chyba część mojego stylu. Lubię czyste, mocne kolory prosto z tubek. Skończyłem, gdzieś ok. 1 w nocy.

Muszę kupić lepszą lustrzankę, to już pewne. I do tego jakiś jasny obiektyw, bo zdjęcia są strasznie ciemne, a szczegóły obrazu niewidoczne. Całość robi dużo lepsze wrażenie na żywo. Problem jest taki, że 85% ludzi, którzy kiedykolwiek obejrzą moje obrazy, nigdy nie zobaczy ich na żywo, tylko na zdjęciach. :) Dobranoc!

Sebastian Talar www.sebastiantalar.com


Jak przygotować obraz do wysyłki?
Jak przywrócić pędzlom pierwotny kształt i ostry szpic? Oto prosty sposób. Mój patent!
Jak zrobić wysokiej jakości farbę olejną dla artystów? Szczegółowy poradnik.
Jak wyprostować wgniecione płótno malarskie? Prosty trick.
Jak werniksować obraz? Prosty sposób. Krok po kroku.
Werniks retuszerski w spray'u. Dlaczego warto go mieć? Jak go stosować?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz