Obrazy olejne na sprzedaż.

sobota, 20 sierpnia 2016

Od czego zacząć malowanie obrazu?

Pustka przed oczami...

Każdy obraz zaczyna się właściwie tak samo. Od niczego... Od pustej płaszczyzny. Ta pustka przed oczami wielu przeraża. Jest wyzwaniem. Dobrze pamiętam swoje pierwsze obrazy. Większość z nich była naprawdę słaba. Nieudana. Mówię o swoich odczuciach, nie o tym co mówili inni. Za każdym razem kiedy zaczynałem, nie miałem żadnej pewności czy coś z tego będzie, czy zmarnuję kolejne podobrazie. Bywało różnie. Mnóstwo obrazów spłonęło na stosie... ;)

Zawsze warto zadać sobie takie proste pytanie: "Co mi się podoba w tym obrazie?" Jeśli nic, to albo zamalować, albo zapałki i piec.

Sebastian Talar www.sebastiantalar.com

Najważniejsze, to po prostu zacząć...

Teraz jest inaczej. Mam bardzo dużą pewność tego, co robię. Wiem, że chociaż mój proces malowania wygląda na chaotyczny, to jednak prowadzi do sukcesu. Wiem, że obraz trzeba jakoś zacząć. Nie jest to ważne jak! Jedni robią bardzo dokładne szkice ołówkiem lub węglem. Drudzy podmalówki z farby akrylowej...

Sebastian Talar www.sebastiantalar.com

... i pewnie zmierzać do końca.

Ja maluję na swój sposób. Mogę tylko powiedzieć o nim, że dla mnie działa. Problem zaczyna się w momencie, kiedy próbuję to jakoś opisać. Wyjaśnić krok po kroku, dlaczego coś robię tak, a nie inaczej... Hmmm... Tutaj zaczyna się cała tajemnica tworzenia. To nie jest nauka, że dwa plus dwa - daje cztery... ;)

Dla kogoś patrzącego z boku, to może wyglądać jak chaos. I przyznam, że faktycznie, chciałbym być bardziej "zorganizowany". Ale dla mnie najważniejsze to zacząć i przezwyciężyć tą niewygodną dla oczu pustkę. To jest najtrudniejszy etap. Potem jest dużo łatwiej. Kolejny trudniejszy etap to wykańczanie obrazu. Ale o tym kiedy indziej...

Sebastian Talar www.sebastiantalar.com


Len czy bawełna? Jakie płótno jest najlepsze na podobrazie?
Jak stosować olej lniany w malarstwie olejnym?
Kolor czarny w malarstwie olejnym. Używać czy nie?
Jak zrobić wysokiej jakości farbę olejną dla artystów? Szczegółowy poradnik.
Bezpieczne, nietoksyczne medium do malowania obrazów farbami olejnymi.
Jak czyścić paletę z zaschniętej farby? Z czego najlepiej ją zrobić?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz