Obrazy olejne na sprzedaż.

poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Sebastian Talar "JABŁKA BLIŹNIAKI" 2014 - obraz dostępny w Galerii Haloart.pl

Sebastian Talar "JABŁKA BLIŹNIAKI" 2014. Obraz olejny na płycie. DOSTĘPNY!

Zobacz obraz w Haloart.pl!

Bardzo chciałbym sprzedawać obrazy tylko i wyłącznie oprawione... Niestety ceny jakie jestem w stanie zaoferować sprzedając obraz w ramie nie należą do najniższych. Oczywiście, jeśli chodzi o sprzedaż w internecie (...bo jak na warunki galerii sztuki to jestem śmiesznie tani... Ahahah!). Jakoś łatwiej jest sprzedać obraz bez ramy. Dziwne, ale tak jest. Najlepiej, żeby obraz był namalowany na płótnie. Wtedy można napisać, że "obraz nie potrzebuje ramy".

A ja powiem... G...wno prawda (Hahah!). Dobrze dobrana rama, odpowiednio dopasowana pod względem kształtu, wielkości oraz koloru potrafi działać cuda. Zupełnie inaczej odbiera się obraz oprawiony w stylową, elegancką ramę, niż "surowe" płótno lub płytę. Kupujesz obraz bez ramy - opraw go w profesjonalnym zakładzie. Dlatego polecam i zapewniam, iż warto kupować obraz już oprawiony. Zazwyczaj tak jest najkorzystniej.

Można także zamówić ramę np. na Allegro.pl. Mała rada - jeśli obraz jest namalowany na płycie drewnianej, to warto poprosić o nabicie metalowych sztyftów. Jest to zwykle usługa darmowa, a dzięki temu, dziecinnie łatwo samodzielnie oprawisz swój obraz.

Osobiście mam na podorędziu kilka gotowych ram i zawsze próbuję różnych wariantów. Dobieram ramę pod obraz.

Jaka rama jest najlepsza? Jak dobrać ramę do obrazu?

Bardzo często występujące pytanie. Cóż, właściwie są dwa rodzaje ram, które pasują do (prawie...) wszystkiego. Czarne i złote. Klasyka. Złote ramy są o tyle fajniejsze, że nie widać na nich kurzu. Na czarnych jest dużo gorzej. Widać wszystko. Z drugiej strony czarna rama z dodatkiem złota pasuje właściwie do każdego obrazu. Świetnie eksponuje obraz, podbija światło i kolor.

Warto też znać taką jedną, prostą zasadę... Skomplikowany obraz - prosta rama. Minimalistyczny obraz - można poeksperymentować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz