Obrazy olejne na sprzedaż.

niedziela, 13 kwietnia 2014

Jeden z moich ulubionych kolorów. Cerulean Blue. Ciepły niebieski.

Cerulean Blue

Piękny, ciepły, niebieski kolor. Moim zdaniem jeden z najpiękniejszych kolorów w całej gamie farb olejnych. Fajnie jest go mieć na palecie, choćby po to, żeby móc na niego patrzeć... ;)

www.sebastiantalar.com

5 komentarzy:

 1. Ceruleum jest obecnie jedną z najdroższych farb i na pewno w serii Talens nie znajdziesz stuprocentowego, autentycznego kobaltowego stanatu. To dlatego warto kupować czasami droższe farby, a w wypadku ziem, tańsze. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Talens'y Van Gogh są rozsądnym kompromisem jakość/cena. Nie powiem - chcę trochę poeksperymentować z bardziej profesjonalnymi farbami. Planuję kupić kilka kolorów z serii Rembrandt.

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Sebastianie! Proszę spróbować też coś z najwyższej półki, mam na myśli Maimeri Puro, choć naprawdę polecam farby marki Michael Harding, które wg. wielu malarzy są w pierwszej trójce najlepszych na świecie. Ja sam maluję często gęsto Van Goghami, ale stosuję do raczej mniej znacznych partii. Ostateczne warstwy i pociągnięcia robię najdroższymi. Fajny blog, ciekawe pomysły, czekam na więcej postów! W.M.

  OdpowiedzUsuń
 4. za Pana namową, kupiłem i wczoraj go dostałem. Teraz wiem co miał na myśli Van Gog, kiedy mówił....że cały czas szuka błękitu..." Dzięki za radę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak serio, to ja do niczego nie namawiam. Jedynie podpowiadam... A kto szuka, ten znajdzie co mu potrzeba. :) Jeszcze jest taki błękit, który ostatnio odkryłem - Sevres Blue. Też z Talens Van Gogh. No po prostu warto sobie cały dom pomalować w takim kolorze, bo coś wspaniałego. :)

  OdpowiedzUsuń