Obrazy olejne na sprzedaż.

środa, 10 sierpnia 2016

Jak zrobić paletę do malowania farbami olejnymi i akrylowymi?

Mit vs praktyka.

Zapewne większość ludzi, zapytana o to, jak powinien wyglądać malarz, powiedziała by, że musi mieć w jednej ręce pędzel, a w drugiej paletę z farbami... 

Tutaj, niestety, muszę niektórych rozczarować. Drewniane, ciężkie i ogromne palety malarskie, to już w większości odległa historia. Osobiście, nie wyobrażam sobie, jak miałbym coś takiego trzymać w ręce przez kilka godzin. Poza tym, czyszczenie takiej palety, to też niezbyt ciekawa perspektywa...

www.sebastiantalar.com Sebastian Talar

Czego dziś używają malarze do mieszania farb?

Możliwości jest kilka, ale zdecydowania najtańszą i najprostszą jest kawałek grubego, hartowanego szkła. Nawet nie trzeba go kupować, ani specjalnie przygotowywać. Wystarczy jakiś stary mebel albo lodówka, w których znajdziemy odpowiedniej wielkości i bardzo solidne, a nikomu niepotrzebne kawałki szkła. I to z reguły jest bardzo dobre, grube i hartowane szkło! A jeśli nie mamy nic takiego pod ręką, to możemy np. kupić tanią antyramę.

www.sebastiantalar.com Sebastian Talar

A może jednorazowe palety?

Innym wyjściem są jednorazowe palety w arkuszach. Można je nabyć w sklepach plastycznych. Całkiem niezłe, aczkolwiek już nie tak tanie rozwiązanie. Do tego są dosyć małe. Poza tym, nie lubię rzeczy jednorazowych. :)

Mam zwyczaj nie marnowania farb i zostawiania ich na drugi dzień na palecie. Do tego dużo lepiej nadaje się mój patent, który pokazuję na zdjęciu. Kawałek szkła umieszczony w starym podobraziu.

Dzięki temu mogę przykryć taką paletę kawałkiem tektury. Farby jej nie dotykają. Spokojnie mogę je zostawić na drugi dzień. Nie leci mi tam kurz, ani sierść. Nie ulatniają się żadne zapachy. Jest to też dobre rozwiązanie dla osób, które mają mało miejsca i chcą szybko posprzątać po skończonym malowaniu.

www.sebastiantalar.com Sebastian Talar

Jak wyczyścić paletę z zaschniętej farby?

To akurat jest łatwizna. Wystarczy odwiedzić sklep budowlany i tam poprosić o skrobak do szyb. Najlepiej, żeby był cały z metalu. Te plastikowe są do niczego... Za pomocą tego prostego narzędzia, usuniesz nawet bardzo zaschniętą farbę olejną, jak i akrylową. Do tego trochę rozpuszczalnika i papierowy ręcznik dla usunięcia resztek i wszystko czyste, aż się błyszczy. :)


Jaki werniks do obrazu olejnego jest najlepszy? Dlaczego trzeba werniksować obraz?
Jak przygotować obraz do wysyłki?
Jakie podobrazie malarskie jest najlepsze?
Jak zrobić wysokiej jakości farbę olejną dla artystów? Szczegółowy poradnik.
Jak wyprostować wgniecione płótno malarskie? Prosty trick.
Werniks retuszerski w spray'u. Dlaczego warto go mieć? Jak go stosować?
Jak zrobić wysokiej jakości farbę olejną dla artystów? Szczegółowy poradnik.
Farby olejne. Jaki zestaw kolorów kupić na początek?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować anonimowo. Ale po co? Lepiej wybierz - Nazwa/Adres strony, albo zaloguj się z konta Google+. Dzięki temu, będę mógł odróżnić jedną osobę, od drugiej... :)