Obrazy olejne na sprzedaż.

niedziela, 17 stycznia 2016

Jak przygotować obraz do wysyłki?

Sprzedany obraz i co dalej?

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic piękniejszego niż wysyłanie obrazu, który właśnie ktoś kupił... Jest satysfakcja, poczucie szczęścia i uśmiech na twarzy. Wykonaliśmy przecież tyle pracy i wreszcie otrzymaliśmy nagrodę. Pozostało tylko zapakować i wysłać obraz... Wtedy okazuje się, że nie za bardzo wiemy jak i nie za bardzo jest w co go zapakować.

www.sebastiantalar.com

Pomyśl wcześniej i kup niezbędne materiały!

Mój pierwszy sprzedany obraz pakowałem jakieś trzy godziny... Był dość duży, bo 50 na 60 cm i do tego namalowany na płótnie. Zanim znalazłem cokolwiek, co nadawałoby się na pudełko, zanim wykombinowałem jak to pudełko zrobić, zanim poszedłem do sklepu po taśmę klejącą, zanim znalazłem jakieś kawałki folii bąbelkowej, które walały się po pudłach... straciłem mnóstwo czasu. A że zawsze staram się wysyłać paczki szybko i chciałem nadać przesyłkę  jeszcze tego samego dnia, to ledwo zdążyłem przed zamknięciem poczty...

Jak zapakować obraz do wysyłki?

Ja obrazy pakuję na kilka sposobów. Najczęściej jednak stosuję ten, który zaraz opiszę. Potrzebne będą: gruby karton, pianka pcv, taśma do folii, folia stretch, folia bąbelkowa, nożyczki i nóż do tapet. Wszystko możesz kupić w sklepie budowlanym. Przekładki kartonowe możesz kupić, lub popytać w sklepach.

W każdym sklepie czy hurtowni marnuje się mnóstwo kartonów. Szczególnie warto zaglądnąć do sklepów meblowych. Ja swoje przekładki kartonowe również mam z tzw. odzysku. Pianka pcv, to podkład wytłumiający pod panele podłogowe. Nie jest droga, a świetnie zabezpieczy ramę obrazu przed otarciami. Jeśli wysyłasz obraz bez ramy, to wystarczy sam karton.

www.sebastiantalar.com

1. Najpierw wycinamy z kartonu i pianki pcv prostokąty o wymiarach takich jak obraz. Mogą być trochę większe. Potem robimy to co na zdjęciu poniżej. Wkładamy obraz pomiędzy warstwy pianki i kartonu. Wszystko zabezpieczamy mocną taśmą. Ja stosuję czarną taśmę do klejenia folii. Jest bardzo mocna i na pewno się nie odklei. Dodatkowo jest grubsza od zwykłych taśm i nie ma tego efektu zwijania się w rulon, co bardzo mnie wnerwiało. Sklejamy mocno, żeby obraz się nie ruszał.

www.sebastiantalar.com

2. Owijamy całość czarną folią stretch. Taka folia nie jest wymagana, ale świetnie wiąże całość.

www.sebastiantalar.com

3. Folia bąbelkowa jest niezbędna. Owijamy całość i zaklejamy taśmą. Taką folię można bez problemu zamówić w internecie. Choć tak jak w przypadku kartonów, można się za nią rozejrzeć po sklepach. Ja wolałem zamówić 3 rolki na Allegro...

www.sebastiantalar.com

4. Z kartonu wycinamy pudełko. Jeśli masz duże arkusze kartonu, to będzie Ci łatwiej. Aczkolwiek prawdziwą sztuką jest zrobić coś z niczego... Prawda? Nawet z małych kawałków kartonu i mocnej taśmy można stworzyć ładne pudełko.

www.sebastiantalar.com

Jak wysłać obraz?

Ufff!!! Teraz wystarczy napisać markerem adresata oraz nadawcę, wypełnić potwierdzenie nadania i opłacić stosowną kwotę. Ja wysyłam obrazy Pocztą Polską. Szczegółowy cennik możesz zobaczyć na stronie www.poczta-polska.pl. Pozdrawiam!


Werniks retuszerski w spray'u. Jak werniksować obraz olejny?
Czy warto wypróbować medium do farb olejnych Liquin Original?
Jak zrobić wysokiej jakości farbę olejną dla artystów? Szczegółowy poradnik.
Jaki werniks do obrazu olejnego jest najlepszy? Dlaczego trzeba werniksować obraz?
Z czego zrobić paletę malarską? Jak wyczyścić zaschnięte farby?

1 komentarz:

  1. Świetny patent, czegoś takiego poszukiwałam - dzięki.

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować anonimowo. Ale po co? Lepiej wybierz - Nazwa/Adres strony, albo zaloguj się z konta Google+. Dzięki temu, będę mógł odróżnić jedną osobę, od drugiej... :)